Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Berk Albayrak dönemi sona erdi

 İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda (ISG) son 2 yıldır üst yöneticilik (CEO) görevini yürüten Berk Albayrak, şirketteki 13 yıllık hizmetinin ardından emeklilik kararı aldı.

ISG’den yapılan açıklamaya göre, 31 Ekim’de görevinden ayrılacak İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı CEO’su Berk Albayrak’ın yerine, havalimanının işletmecisi Malezya Havalimanları Grubu CEO Vekili Mohamed Rastam Shahrom atandı.

Berk Albayrak için havalimanında yöneticilerin ve çalışma arkadaşlarının katılımıyla bir veda töreni düzenlendi. Veda törenine; ISG üst yönetiminin yanı sıra HEAŞ Genel Müdürü Faruk Kacır, Sabiha Gökçen Havalimanı Gümrük Müdürü İlhami Demirci ile Sabiha Gökçen Havalimanı Sorumlu Doktoru Özlem Gündüz de katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Berk Albayrak, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın çok büyük bir aile olduğunu belirterek, bu büyük ailenin bir parçası olduğu için çok mutlu ve minnettar olduğunu bildirdi.

Çalışma arkadaşlarına ve paydaş kurum yöneticilerine verdikleri destek ve katkılarından ötürü teşekkür eden Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca insana ev sahipliği yapan bu organizasyon ancak mükemmel bir işbirliği ile iyi hizmet üretir. Yaşanan pandemi ve ardından birlikte imza attığımız rekor başarı hepimizin eseri. Sabiha Gökçen Havalimanı; Malezya Airport Holding gibi ana işi havalimanı işletmeciliği olan global bir yapının deneyim ve marka değerleriyle güçlü bir şirket kültürüne sahip. Bu birikimden dolayıdır ki bugün ISG, dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı olma özelliğini taşıyor.”

 “Havalimanının geleceğini hiç bu kadar parlak görmemiştim”

Berk Albayrak, 22 yıldır hizmet veren havalimanının geleceğini hiç bu kadar parlak görmediğini belirterek, “Görevi devredeceğim deneyimli ekip; ikinci pistin açılmasının da katkısı ve güçlü liderlikle şirketin başarısını daha da ileriye taşıyacaktır. Buna gönülden inanıyor ve yakın geleceği sabırsızlıkla bekliyorum.” açıklamasında bulundu.

Mohamed Rastam Shahrom da şirketin başarısını sürdürmek ve işletmeyi daha da büyütmek için yoğun çaba harcayacaklarını belirterek, “Berk Albayrak’ı, şirketimizdeki olağanüstü liderliği ve havacılık endüstrisine katkıları nedeniyle tebrik etmek istiyorum. Organizasyon olarak en zorlu zamanlarımızdan birinde bize büyük destek sağladı. Yaptığı her şey için ona derin teşekkür borçluyuz.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x