Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç Başkent Kulisi’nde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın açıklamalarından satır başları:

İnsanları aldatmadan, doğru bilgilerle onlara yakışan hizmetlerle süreci yönetmeye çalışıyoruz. Ben öncelikle bana güvenen hemşehrilerime minnetlerimi iletmek istiyorum. Önemli olan sonuç odaklı çalışır herkes ama bu işin alt yapısını oluşturacak gayretin içerisinde olmak. Bundan sonraki süreçte teknolojiyi göz ardı etmeden her kesimi kucaklayarak çalışacağız. Sonuç elbette ben gayret edersem Allah bizi mahcup etmez diye düşünüyorum. Ben inanıyorum Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Kayserili hemşehrileri bırakmaz. Ben kimseyi ayrıştırmadım, bir hekim anlayışıyla, dostluklarımla çalıştım. İnşallah bu rakamların üzerinde oy alacağımıza inanmak istiyorum. 

Biz beklentiler cevap vermemiş gerektiğini düşünerek projeleri hayata geçirdik. Gecesini gündüzüne katan, insanları ayrıştırmayan ve kimin ne ihtiyacı varsa orada olan bir ekip olduk.

“100 BİN CİVARINDA YAPIYI YENİLEDİK”

6 Şubat asrın felaketi hepimiz için bir uyarı oldu. Halkımızda dayanışmanın da vesilesi oldu. Kayseri, Kahramanmaraş ile komşu olan bir ilimiz. Biz de depremi en az 6’nın üzerinde hissettik. Kayseri merkezde bir kaç binada hasarlar söz konusu oldu. Kayseri’de 1994 yılında bizim ekibimiz iş başına geldikten sonra şehrimizi elden geçirdik. Orada gecekondulaşmaya izin vermedik. Ev sahibi olmaları için projelendirdik. Planlı ve programlı olarak projeleri deprem yönetmeliklerine hassasiyetle uyduk. Kayserimizde yüksek yapılarda hasar olmadı. 

Biz hem belediyeler eliyle hem özel sektör eliyle 100 bin civarında yapıyı yeniledik. Küçük Mustafa Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi buralarda yeni bir yapılaşmaya ihtiyaç var. Oruç Mahallesi’nde 500’ün üzerinde konut teslim ettik. 

Kayseri merkezde yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmaları var. Önümüzdeki dönemde de yapacağımız çalışmalar var. Kimseyi mağdur etmedik, kimsenin evini başına yıkmadık. 

Özellikle bir röntgenle tarar gibi şehrimizin etütünü yapacağımız projemiz var. Eski mahallelerimizde kentsel dönüşüm bağlamında yapacağımız çalışmalar var. Hem kentsel dönüşüm birimimiz var hem de afet birimimiz var.

ERCİYES KAYAK MERKEZİ

Şehrin merkezine arzu ettiğimiz kar yağmadı ama Erciyes Kayak Merkezi’mizde çok güzel kar var. Kayak merkezimiz cıvıl cıvıl dolup taşıyor. Uluslararası standartlarda ödüller almış bir kayak merkezi. Kayseri artık 4 ay kayak merkeziyle anılan bir Erciyes Dağı’ndan ibaret değil. Yaz döneminde de tüm spor dallarıyla ilgili merkezlerimiz var. 

Kapadokya’ya gelenlerden kayak merkezimiz de gelen var. Kazan kazan politikasıyla adeta şehrimiz turizm anlamında gastronomi alanında kendinden söz ettirmeye devam ediyor. 

Sadece bir hafta sonunda 120 bin kişi geldi. Şehir merkezinde ve Erciyes Dağı’nda oteller dolu. Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ederim, yeni terminal binamız hizmete sunuldu. Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşmada sorun da yok.

SU ÜCRETLERİ

Kayseri’nin tüm ilçelerinde şebeke suyu içilir. Erciyesimizin karları 200 metre derinlikten çıkarılır ve şehrimize dağıtılır. Borularımız yenilendi, alt yapımız yenilendi. Biz böyle içilen ve kullanılan suyu kullanıyoruz. İzmir’in suyunu da bilirim, ben okuduğum dönemlerden bilirim halen aynı İzmir. Biz de vatandaş hizmeti görüyor ve yenisini istiyor. Biz vatandaşımızın sağlığını önemsiyoruz. Su konusunda 30 büyükşehirden 15’inci sıradaydık. Suyumuzun fiyatlarını sabitleyelim dedik, enflasyonla mücadele ile ekonomiye can suyu olsun dedik. Bir cuma namazından çıktım, halkın nabzını yokladım. Baktım su fiyatlarıyla ilgili beklenti var, dedim ‘Yüzde 20 daha indirim yapıyoruz’. 

Bizim en çok takdir edilen boyutumuz, belediye başkanları ile sürtüşen değil dayanışma içinde olan oluruz. 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x