ABD’yi ayağa kaldıran patlama… Terör alarmı

ABD ve Kanada’yı birbirine bağlayan köprünün New York eyaleti tarafında bir araç infilak etti. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) olayı soruşturuyor. New York Valisi Kathy Hochul bölgeye gittiğini açıkladı.

Araç Niagara Şelaleri yakınlarında ABD ve Kanada arasındaki Rainbow Köprüsü’nde infilak etti. Yetkililer durumu yakından takip ettiklerini belirtti.

Yerel medyada yer alan haberlerde New York’un batısındaki dört uluslararası sınır geçişinin kapatıldığı aktarıldı. ABD sınır yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi.

New York Valisi Kathy Hochul yetkililerle görüşmek üzere Buffalo’ya gittiğini ve “New York Eyalet Polisi’nin New York’a tüm geçiş noktalarının izlenmesi için FBI Ortak Terör Gücü ile birlikte aktif olarak çalıştığını” belirtti.

Fox News ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberinde olayın “terör saldırısı girişimi” olarak soruşturulduğunu aktardı. Ancak henüz resmi yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Fox News’un haberinde araçtaki iki kişinin öldüğü, bir sınır devriyesi görevlisinin de yaralandığı bildirildi. CNN de patlamada iki kişinin öldüğünü aktardı.

Niagara Nehri yakınlarındaki sınır geçişleri en yoğun kullanılan geçişler arasında. Olayın ardından havaalanları ve tren istasyonlarında güvenlik önlemleri arttırıldı.

Beyaz Saray durumu yakından takip ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x